loader image

10 czerwca 2024 r. – w imieniu organizatorów: ESO Audit i Arete Audit oraz Partnerów zapraszamy Państwana na spotkanie autorskie z Profesor Ewą Bińczyk nawiązujące do najnowszej książki pt. „Uspołecznianie antropocenu”.

Tytuł spotkania: #Ekowerwa i klimatyczna korekta ekonomii
Tematem spotkania będą wyzwania związane z planetarnym kryzysem środowiskowym. Jak ostrzegają eksperci, w XXI wieku ludzkość będzie musiała zmierzyć się nie tylko z katastrofą klimatyczną i utratą żyznych gleb, ale też takimi problemami, jak wymieranie gatunków, destabilizacja hydrosfery, migracje, populizm i powszechny fatalizm. Czy jesteśmy już ostatnim pokoleniem? Tytułowa ekowerwa to jednak niezgoda na apokalipsę, projekt aranżowania przetrwania i bojkotu marazmu. Odwołując się do najbardziej obiecujących ujęć ekonomii ekologicznej spróbujemy zachować optymizm rozmawiając o przyszłości. Jak powinna wyglądać dekarbonizacja jako ambitna i sprawiedliwa zmiana społeczna? Jak hartować gospodarki w epoce permanentnego stanu wyjątkowego? Co o przyszłości myślą dziś najwybitniejsi intelektualiści?

Spotkanie odbędzie się w dniu 10 czerwca 2024 r. (poniedziałek) o godz.18:00 – 19:30, Hevelianum ,ul. Gradowa 6, 80-802 Gdańsk
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja dostępna na stronie:

https://www.areteaudit.pl/spotkanie-autorskie-z-ewa-binczyk/#szczegoly