loader image

13 października 2023 r. – zachęcamy do udziału w szkoleniu „Aktualizacja wiedzy z prawa podatkowego 2023”. Szkolenie będzie realizowane w formie ON-LINE

Szkolenie poprowadzą:

Mikołaj Hajduk – licencjonowany doradca podatkowy nr wpisu 12727, posiadający ponad 12-letnią praktykę w zakresie doradztwa podatkowego; doświadczony szkoleniowiec i wykładowca.

Joanna Aleksandrowicz – radca prawny. Posiada doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi prawno- podatkowej podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się podatkach dochodowych, przy czym ostatni rok jej aktywności zawodowej skupiał się w dużej mierze na problematyce związanej z Polskim Ładem.

Zakres szkolenia:

  1. Grupa VAT.
  2. Zmiany podatkowe w podatku VAT od 1 lipca 2023 r. – tzw. Pakiet Slim VAT 3.
  3. Najważniejsze zagadnienia związane z Ksef.
  4. Dochód z tytułu ukrytych zysków i dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą jako wyzwania funkcjonowania w ramach estońskiego CIT.
  5. Hipotetyczne odsetki w kosztach podatkowych jako regulacja zyskująca na popularności.
  6. Wrócił obowiązek raportowania krajowych schematów podatkowych – najczęściej zgłaszane schematy podatkowe.
  7. Zmiany w przepisach dotyczących cen transferowych (zmiany w TP-R, zmiany w oświadczeniach, zmiany w zakresie korekty cen transferowych, zmiany w lokalnej dokumentacji, nowe zwolnienia z obowiązków sporządzania dokumentacji, itp.).
  8. Wybrane orzecznictwo.

Spotkanie jest odpłatne. Do 6 października 2023 r. prosimy o zgłoszenia chęci uczestnictwa w spotkaniu.