loader image

15 czerwca 2021r. zapraszamy na konferencję „Solidarni w rozwoju – prolog”. ESO Audit jest patronem merytorycznym konferencji.
Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej- online oraz w Hevelianum w Gdańsku.
Inicjatywa kongresu „Solidarni w rozwoju: Gdańsk – Polska – Europa – Świat” narodziła się w Gdańsku, w którym wyłonił się ruch Solidarności. Celem Kongresu jest, po pierwsze, podjęcie refleksji nad współczesnymi wyzwaniami, które stają przed społeczeństwami, związanymi z rewolucją technologiczną, zmianami klimatycznymi, głębokimi przekształceniami w demografii, kulturze, gospodarce, czy też w szeroko rozumianej sferze obywatelskiej i publicznej. Po drugie, celem jest zainicjowanie debaty, która stworzy okazję do spotkania osób reprezentujących różnorodne środowiska zawodowe, społeczności lokalne, pokolenia czy też przekonania. Z tego względu „Solidarni w rozwoju” to projekt, który – oprócz kluczowego kongresu w dniu 18 października 2021 r. – będzie składał się z szeregu innych wydarzeń: debat, spotkań, konferencji, warsztatów itp.
Konferencja „Solidarni w rozwoju – prolog” jest punktem startu. Jest zaproszeniem do zapoznania się nie tylko z założeniem projektu, ale też kluczowymi wątkami, na których będziemy się koncentrować w następnych miesiącach.

Wydarzenie podzielone zostanie na dwie części. W ramach pierwszej, która rozpocznie się o godz. 10.30, rozmawiać będziemy o solidarnym rozwoju zarówno w aspekcie społecznym, gospodarczym jak i kulturowym. Głos wprowadzający zabiorą: dr Barbara Stepnowska, ekspertka ds. Przywództwa Zrównoważonego Rozwoju, Politechnika Gdańska, prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński z Uniwersytetu Gdańskiego, Wiceprzewodniczący Rady Programowej Solidarni w rozwoju, prof. dr hab. Jerzy Hausner, Przewodniczący Rady Programowej Solidarni w rozwoju i Open Eyes Economy Summit. Zaproszenie przyjęli także: Sławomir Łoboda, Wiceprezes Zarządu LPP, prof. dr hab. Ewa Łojkowska, Kierowniczka Zakładu Ochrony i Biotechnologii Roślin, Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego; ks. dr Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych Archidiecezji Gdańskiej, rektor kościoła św. Jana w Gdańsku, Paula Rettinger-Wietoszko, Prezes Zarządu, Fundacja Zostaw Swój Ślad, Ewa Sowińska, Partner ESO Audit oraz Dorota Sobieniecka-Kańska, Dyrektor Gdańskiego Klubu Biznesu, która poprowadzi konferencję.

W ramach drugiej części wydarzenia, która rozpocznie się od godz. 14.00, odbędzie się briefing prasowy w ramach którego zaprezentujemy koncepcję merytoryczną oraz organizacyjną całego projektu, a także przedstawimy poszczególne eventy w ramach cyklu „Solidarni w rozwoju”, których łącznie zaplanowaliśmy aż pięć, odbędą się one od czerwca 2021 do stycznia 2022.

Streaming na żywo będzie prowadzony na platformie: https://live.oees.pl/ – konieczna jest rejestracja.
Więcej informacji o wydarzeniu, biogramy prelegentów oraz inne informacje o konferencji znajdują Państwo na stronie: https://solidarniwrozwoju.pl/prolog/
Zachęcamy także do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/145098040994076

Organizatorem konferencji jest Gdański Klub Biznesu oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej w Krakowie. „Solidarni w rozwoju” jest częścią Open Eyes Economy, ruchu intelektualno-społecznego, w ramach którego tworzymy jeden z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych kongresów w Polsce – Open Eyes Economy Summit.

zaproszenie